Održano XII takmičenje iz arapskog jezika na nivou medresa

U organizaciji Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta IZ-e u BiH, 24. marta 2014. godine, u Gazi Husrev-begovoj medresi u Sarajevu održano je XII takmičenje iz Arapskog jezika za učenike IV razreda medresa. U takmičenju su uzeli učešće predstavnici medresa iz Bosne i Hercegovine (6), te medrese iz Novog Pazara.

Gazi Husrev-begovu medresu su predstavljali Huseinbašić Muhamed, Brkanović Lejla i Mekić Merjem.

Nakon dočeka i doručka za profesore i učenike, predstavnicima medresa je pružena prilika da se u okviru slobodnih aktivnosti upoznaju sa ambijentom Gazi Husrev-begove medrese. Potom je uslijedilo otvaranje takmičarskog dijela. Ispred Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta Islamske zajednice u BiH takmičarima se obratio Seid-ef. Eminović.

Profesori koji su bili u pratnji učenika/predstavnika medresa posjetili su Gazi Husrev-begovu bibilioteku, a to isto su, poslije takmičarskog dijela, učinili i učenici. Uslijedile su radne aktivnosti profesora (ocjenjivanje pismenih radova i sumiranje rezultata).

Nakon zajednički obavljenog podne-namaza u Begovoj džamiji upriličeno je proglašenje pobjednika i nagrađenih učenika.

Postignuti su sljedeći rezultati:

Pojedinačni rezultati

1. Davud Efendić – Behram-begova medresa – Tuzla
  2. Kanita Krdžalić – Behram-begova medresa – Tuzla
  3. Edin Husić – Karađoz-begova medresa – Mostar

Ekipno

1. Behram-begova medresa – Tuzla (130 bodova)
  2. Elči Ibrahim-pašina medresa – Travnik (113,5 bodova)
  3. Karađoz-begova medresa – Mostar (109,5)