Vijesti i aktuelnosti

Omladina džemata Maribor posjetila Gazi Husrev-begovu medresu

Danas je grupa mladih članova džemata Maribor, predvođena imamom Zinaidom-ef. Mahmutagićem, svršenikom Gazi Husrev-begove medrese, u okviru edukativne posjete Sarajevu posjetila i našu školu. Bila je to prilika da se vrijedna omladina spomenutog džemata upozna sa historijatom naše škole i aktivnostima učenika.

Uz prijatno druženje i razgovor u musafirhani medrese predstavljene su im aktivnosti i rad Udruženja učenika “Gazi Husrev-beg” i redakcije lista “Zemzem”, ali su i predstavnici naše škole također upoznati sa aktivnostima u džematu Maribor i listom “Bejan” koje uređuje i izdaje omladina ovog džemata. Jedan od plodova ove posjete i druženja je i najava opširne prezentacije medrese i sumiranja utisaka posjetilaca u nekom od narednih brojeva lista “Bejan”.

Ovom prilikom se zahvaljujemo Zinaidu-ef. Mahmutagiću na ukazanoj prilici da omladini džemata Maribor predstavimo našu školu i aktivnosti učenika. Cijenimo to što su nam, iako umorni od puta, ukazali čast posjetivši nas.