Učenici medrese učestvovali na 4. regionalnom kviz-takmičenju “Upoznajmo bh. pravosuđe”

Foto: Hasan Halilović

Dana 19.04.2014. godine, u organizaciji Mreže pravde BiH, Udruženja sudija BiH, Inicijative mladih za ljudska prava BiH i Fondacija Mediacentar Sarajevo, održano je četvrto regionalno kviz-takmičenje “Upoznajmo bosanskohercegovačko pravosuđe”, u Prvoj gimnaziji u Sarajevu, na kojem je učestvovao 51 takmičarski tim iz Sarajeva, Zenice, Visokog i Doboj-Istoka.

Našu školu predstavljalo je sedam timova, od kojih je takmičarski tim u sljedećem sastavu: Gazić Fatima, Hafizović Sadžida i Mehanović Dželila, osvojio 44 od maksimalnih 45 bodova, te je zauzeo četvrto mjesto na ovom reginalnom takmičenju. Ostali timovi naše škole ostvarili su bodove u rasponu od 30 do 42.

Voditelj aktivnosti
Selma Ćerimagić, prof. historije