Studenti Univerziteta Marmara iz Istanbula posjetili medresu

Piše: Džanin Džakmić
Foto: Ali Drkić

Danas je našu školu posjetila grupa studenata Univerziteta Marmara iz Istanbula predvođeni Isa Ejubom, imamom Tašanli džamije u Makedoniji. Univerzitet Marmara je drugi po veličini univerzitet u Turskoj.

U okviru posjete znamenitostima Sarajeva, upriličena je posjeta i Gazi Husrev-begovoj medresi, a musafiri iz Turske imali su priliku obići prostorije medrese, pogledati dokumentarni film o medresi, te razgovarati sa profesorima i učenicima u amfiteatru.

Prisutnima su se obratili prof. Ismet Bećić i prof. Jusuf Čikić. Gosti su upoznati i sa radom redakcije lista “Zemzem”, te im je uručen primjerak lista.

Ovom prilikom želimo se zahvaliti našim gostima na ukazanom povjerenju i interesovanju za našu školu i svakako se nadamo njihovom hairli povratku u Tursku.