Gazi Husrev-begova medresa osvojila 1. ekipno mjesto na Prvim sportskim susretima srednjoškolskih ustanova IZ u BiH

Učenice Gazi Husrev-begove medrese učestvovale su na Prvim sportskim susretima učenica medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini koji su održani od 24. do 25. oktobra 2015. godine u Medresi Džemaludin ef. Čaušević u Cazinu, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Učenice naše škole takmičile su se u četiri discipline i osvojile :

Atletika:

Nusrah Hadžić osvojila je 1. mjesto u utrci na 100m.

Stoni tenis:

Nermana Đakovac osvojila je 1. mjesto u stonom tenisu.

Šah: Hana Muratović

Odbojka:

Ekipa u sastavu: Elma Bošnjak, Lamija Efendić, Isma Klepić, Mujesira Neimarlija, Nermana Đakovac, Amila Vesnić, Amina Mehić, Merjema Maglajkić, Ilma Ferhatović, Murisa Delić i Merima Imširović, osvojila je 1. mjesto.

Gazi Husrev-begova medresa je osvojila 1. ekipno mjesto na Prvim sportskim susretima učenica medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, a najboljom sportašicom proglašena je Nermana Đakovac.

U pratnji učenica na Sportskim susretima bile su Džanita Resić, prof. Sporta i hfz. Lejla Fulurija, odgajateljica.