Na Ahiret preselio Kasim Botonjić, penzionisani profesor bosanskog jezika u Gazi Husrev-begovoj medresi

U nedjelju 29.11.2015. godine na Ahiret je preselio Kasim Botonjić,  penzionisani profesor bosanskog jezika u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Dženaza profesoru Botonjiću klanjana je u utorak, 02.12.2015. godine u haremu Begove džamije u Sarajevu. Dženazu je predvodio direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz.mr. Mensur Malkić. Direktor se prigodnim riječima obratio prisutnima ističući dostignuća i bogatu profesorsku karijeru rahmetli profesora Kasima Botonjića i njegov doprinos u odgoju i obrazovanju generacija učenika Gazi Husrev-begove medrese.

Dženazu-namaz rahmetli Kasimu Botonjiću klanjali su i učenici Medrese

Profesor Kasim Botonjić je rođen u mjestu Donji Biljani u Ključu 1950. godine, a ukopan je na mezarju Ravne bakije u Sarajevu.

Molimo Allaha dž.š. da Kasimu Botonjiću podari džennet, a njegovoj porodici sabur.