Učenici Gazi Husrev-begove medrese pobjednici regionalnog debatnog takmičenja

Na regionalnom debatnom takmičenju koje se odvija u organizaciji Centra za kulturu dijaloga održanom u prostorijama KSC-a Srednja medicinska skola u Sarajevu nastupili su i učenici Gazi Husrev-begove medrese, tj. članovi debatnog kluba “Ad Factum”, Isma Klepić, Harun Aldobašić i Ahmedin Hurić. Ukupno je nastupilo dvadeset ekipa iz naše zemlje.

Okvirna tema takmičenja je vršnjačko nasilje, a debatiralo se po Karl Poper policy debatnom formatu.

Nakon tri iscrpljujuće debate ekipa Gazi Husrev-begove medrese je sa tri pobjede ostvarila plasman u polufinale gdje ih je dočekala ekipa domaćina, ali su Isma, Ahmedin i Harun pobijedili i plasirali se u finale protiv ekipe Behram-begove medrese iz Tuzle.

U odličnoj debati koju je sudilo nekoliko sudija bolja je bila ekipa Gazi Husrev-begove medrese.

Plasmanom u finale naša ekipa je obezbjedila učešće na državnom takmičenju.

Treneri ekipe Gazi Husrev-begove medrese su su profesori Mirzet Hamzić i Edin Balta.

Edin Balta, prof.