Mladi naslijeđu, naslijeđe mladima

U periodu od septembra 2015. do januara 2016. godine učenici naše škole učestvovali u edukativno-kreativnim radionicama  projekta “ Mladi naslijeđu, naslijeđe mladima” u Bošnjačkom institutu – Fondaciji Adila Zulfikarpašića, a pod pokroviteljstvom Općine Stari Grad.

Realizovane su teme iz različitih oblasti kulturnog nasljeđa: Vakufi i vakifi Općine Stari Grad, Hamami Općine Stari Grad, Facebook izdanje bosanskohercegovačke štampe u vrijeme austrougarske uprave u Bosni i Hercegovini, Web pretraživanja i informacijski sistemi, Arhitektura Općine Stari Grad, Sjećanje u pokretu i Mali doživljaji velikog umjetnika.

Izložba učeničkih radova organizirana je 19. januara 2016. godine u Bošnjačkom institutu.

Voditelj akitvnosti: Selma Ćerimagić, prof. historije

Fotografije: Bošnjački institut i Selma Ćerimagić, prof.