Predstavnici Američkog univerziteta posjetili Gazi Husrev-begovu medresu

U srijedu, 10. februara 2016. godine, predstavnici Američkog univerziteta u Bosni i Hercegovini posjetili su Gazi Husrev-begovu medresu.

Tom prilikom gospodin Esmir Ganić (vice president international relations) upoznao je hfz. mr. Mensura Malkića, direktora Gazi Husrev-begove medrese, sa ranijom saradnjom Američkog univerziteta i Gazi Husrev-begove medrese, istakavši da je vizija Američkog univerziteta u Bosni i Hercegovini da bude regionalni lider u pružanju kvalitetne američke edukacije na ovim prostorima.

Pohvalivši svršenike Gazi Husrev-begove medrese koji su studirali, kao i one koji studiraju na ovom univerzitetu, izrazio je nadu u još kvalitetniju saradnju između dvije institucije i zainteresiranost da svršenici Medrese nastave svoje obrazovanje na Američkom univerzitetu.