Takmičenje iz arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U ponedjeljak, 04. aprila, 2016. godine, u Medresi Osman ef. Redžović u Visokom, održano je takmičenje iz arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Gazi Husrev-begovu medresu predstavljali su učenici: Nihad Dolovčić, Kanita Kekić i Ismeta Bećar pod mentorstvom Emine Čuturić-Brkić, profesorice arapskog jezika.

Od sedam medresa koje su učestvovale na takmičenju ekipa Gazi Husrev-begove medrese osvojila je prvo ekipno mjesto i prva tri mjesta u pojedinačnom plasmanu.

Zahvaljujemo se Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice za organizaciju takmičenja  i domaćinu Medresi Osman ef. Redžović u Visokom na gostoprimstvu.

Čestitamo našim takmičarima na osvojenom prvom mjestu i svim učesnicima na postignutim  rezultatima.