U posjeti medresi „Mehmed Fatih“ u Podgorici

Direktor Gazi Husrev-begove medrese mr. hfz. Mensur Malkić posjetio je Medresu „Mehmed Fatih“ u Podgorici u okviru susreta profesora tefsira na islamskim fakultetima i medresama na Balkanu, održanim od 7. do 9. oktobra, 2016. godine,  na kojem je boravila i delegacija profesora tefsira iz Gazi Husrev-begove medrese. Domaćin je bio novoizabrani direktor Fuad Čekić sa svojim saradnicima.

U subotu, 8. oktobra 2016. godine, obišli su novootvoreni učenički dom „Šejh Zaid bin Sultan Al-Nahjan“, koji se nalazi u kompleksu Medrese „Mehmed Fatih“ a koji broji 36 soba na tri sprata i restoran sa kapacitetom za 200 osoba. Direktor Malkić je, ispred kolektiva Gazi Husrev-begove medrese, čestitao Fuadu Čekiću imenovanje na mjesto direktora Medrese „Mehmed Fatih“ i zaželio uspjeh u budućem radu.

Naglasivši činjenicu da je direktor Čekić završio Gazi Husrev-begovu medresu, direktor Malkić izrazio je nadu da će to biti dodatni razlog za dobru saradnju između ove dvije odgojno-obrazovne ustanove.