Proučena hafiska dova Amini Lila svršenici Gazi Husrev-begove medrese

U nedjelju, 29. januara 2017. godine, nakon podne-namaza u Gazi Husrev-begovoj džamiji proučena je hafiska dova mladoj hafizi Amini Lila, svršenici Gazi Husrev-begove medrese.

Hafiza Amina hifz je počela učiti kao polaznica Sekcije hifza u Gazi Husrev-begovoj medresi, pred muhaffizom dr. hfz. Đevad-ef. Hrvačićem a učenje je okončala, u decembru 2016. godine, pred muhaffizom hfz. Hajrom Imamović-Zulum.

Ispred organizatora hafiske dove, Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo, uvodne riječi na početku programa prisutnima je uputio Malik-ef. Šljivo, zamjenik glavnog imama MIZ Sarajevo. U svojstvu izaslanika reisu-l-uleme Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazovića, prisutnima se obratio mr. hfz. Mensur-ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese te uručio hafisku diplomu hafizi Amini Lila. Čestitke ispred Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese i poklon mladoj hafizi uručio je mr. Dževad-ef. Pleh, pomoćnik direktora za internat.

Hafiza Amina Lila, kćerka Jasira i Medihe iz Sarajeva, rođena je 01. septembra 1995. godine u Zenici. Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu završila je 2012. godine a Filozofski fakultet (bachelor arapskog jezika) u Sarajevu 2016. godine. Hifz je položila pred Hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini u periodu od 06. do 20. januara 2017. godine.

Čestitamo hafizi Amini na sticanju časnog zvanja hafizatu-l-Kurʼan!