Učenici Gazi Husrev-begove medrese osvojili prvo mjesto na XIV Debati učenika srednjih škola Srednjobosanskog kantona

U utorak 22. marta, 2017. godine učenici Gazi Husrev-begove medrse Harun Tucaković, Amina Kahriman i Sadžida Hadžić na čelu sa profesorom Edinom Baltom, trenerom našeg debatnog kluba, učestvovali su u XIV Debati učenika srednjih škola Srednjobosanskog kantona. Tema debate bila je “Odlazak mladih iz BiH”.

Debata je bila koncipirana tako da su ekipe, zalažući se za afirmaciju ili negaciju, izlagale argumentacijsku liniju te svojim govorničkim sposobnostima i retorikom ubjeđivale publiku kako mladi trebaju/ne trebaju napuštati BiH. Nakon izlaganja ostali takmičari su ocjenjivali ekipu, uzimajući u obzir jačinu argumenata, potkrijepe, dosljednost i način izlaganja ekipe.

Debata je bila takmičarskog karaktera i ekipa naše Medrese je osvojila prvo mjesto.