Amina Kahriman, učenica Gazi Husrev-begove medrese, pobjednica XVIII debate učenika srednjih škola

U Behram-begovoj medresi u Tuzli, 28. marta ove godine, održana je XVIII debata učenika srednjih škola. Tema ovogodišnje debate je bila: ,,Gdje mi je bolje? U Bosni i Hercegovini ili…“.

Učesnici su srednjoškolci iz svih krajeva Bosne i Hercegovine i debatanti iz Srbije (Sandžaka), Crne Gore i Hrvatske. Od 120 učesnika, 30 ih je učestvovalo u takmičarskom dijelu.

Na kraju debate proglašeni su i najuspješniji debatanti. Pobjednica takmičarskog dijela je Amina Kahriman, učenica Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu. U netakmičarskom dijelu našu školu su pretstavljali Hamza Jelić, Sadžid Tulić i Mirnes Mujezinović.