Gazi Husrev-begova medresa osvojila drugo mjesto na X međumedresanskom takmičenju iz bosanskog jezika i književnosti

U Cazinu, 8. aprila 2017. godine održano je deseto po redu takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti za učenike IV razreda medresa koje je organizirala Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Na takmičenju je učestvovalo šest bh. medresa, a ekipa Gazi Husrev-begove medrese koju su činili Sadžida Hadžić, Mujesira Neimarlija i Hilmi Sherbi osvojila je drugo mjesto.

Pobjednici ovogodišnjeg takmičenja su učenice medrese domaćina, Medrese Džemaludin ef. Čaušević.

Treće mjesto pripalo je medresi Osman ef. Redžović iz Visokog. Slijede ih Karađoz-begova medresa, Mostar; Elči Ibrahim-pašina medresa, Travnik i Behram-begova medresa iz Tuzle.

Nakon završenih svih međumedresanskih takmičenja iz jezika (arapskog, engleskog i bosanskog) naši učenici i učenice su postali sveukupni pobjednici s obzirom na to da su osvojili jedno prvo i dva druga mjesta.

Vrijednim učenicima i učenicima, kao i profesorima mentorima čestitamo.