Upriličen prijem za učenice Medrese koje su učestvovale u projektu Bošnjačkog instituta “Idemo u muzej”

U srijedu, 19. aprila 2017. godine, upriličen je prijem za učenice naše koje su učestvovale u projektu Bošnjačkog instituta “Idemo u muzej”. Učenicama se obratio pomoćnik direktora za nastavu, prof. Halim Husić, koji je naglasio značaj učešća učenika u raznim vannastavnim aktivnostima.

U periodu od maja do decembra 2016. godine, članovi historijske sekcije i izborne grupe predmeta historija-geografija, učestvovali su u aktivnostima muzeja i galerija kroz sedam edukativno-kreativnih radionica. Projekat “Idemo u muzej!” implemenirao je Bošnjački institut- Fondacija Adila Zulfikarpašića, pod pokroviteljstvom Općine Stari Grad.

Svaka radionica i posjeta popraćena je strip pričom u kojoj su predstavljene neke od najznačajnijih tema. Nakon završetka pomenutog projekta upriličena je izložba učeničkih radova u Bošnjačkom institutu.

Učenicama su uručeni certifikati od strane Bošnjačkog instituta za aktivno učešće u pomenutom projektu.

Voditelj aktivnosti Selma Ćerimagić, prof. historije