Dan otvorenih vrata Gazi Husrev-begove medrese

Nedjelja, 14. maj 2017. godine, bio je dan otvorenih vrata Gazi Husrev-begove medrese kada su zainteresirani imali priliku da dođu u Medresu i upoznaju se sa načinom rada ove škole i životom u njoj.

Tog dana Gazi Husrev-begova medresa bila je domaćin učesnicima Dvadesetog finalnog takmičenja polaznika mektebske nastave koje organizira Uprava za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Posjetiteljima je domaćin bio hfz. Omer Zulić, profesor kiraeta u Medresi i član ocjenjivačke komisije iz kiraeta na ovogodišnjem takmičenju. Nakon ručka i obilaska Medrese prisutni su klanjali ikindija-namaz u Begovoj džamiji i prisustvovali mevludu kojeg su izveli polaznici mektebske nastave.

Pred akšam Gazi Husrev-begovu medresu posjetio je i šejh Mišari Rašid sa degacijom iz Kuvajta.