Nova hafiza Velida Smajlović – učenica Gazi Husrev-begove medrese

U utorak, 08. avgusta 2017. godine, pred hafiskom komisijom Rijaseta IZ-e u Bosni i Hercegovini, u sastavu: hfz. Ismet-ef. Spahić, predsjednik, mr. hfz. Mensur-ef. Malkić i hfz. Haso-ef. Popara, hifz je položila hafiza Velida Smajlović, učenica Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu. Ispit je trajao od 25. jula do 08. avgusta 2017. godine u prostorijama Gazi Husrev-begovog mekteba. Muhafiz mladoj hafizi Velidi bio je hfz. Omer-ef. Zulić, profesor kiraeta u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Hafiza Velida Smajlović, rođena u je Zenici, 23. oktobra 1998. godine, kćerka Nasera i Đulse iz Begovog Hana kod Žepča.

Mekteb je pohađala kod Senad-ef. Mujića.

Osnovnu školu „Begov Han“ završila je 2014. godine, a školske 2016/2017. godine završila je treći razred Gazi Husrev-begove medrese kao odlična učenica.

Čestitamo mladoj hafizi Velidi Smajlović, njenoj porodici, muhafizu i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.