Zamjenik reisu-l-uleme i v.d. direktora Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta mr. Husein ef. Smajić pregledao radove na adaptaciji internata Medrese

U utorak, 08. avgusta 2017. godine, zamjenik reisu-l-uleme i v.d. direktora Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta mr. Husein ef. Smajić u društvu direktora hfz. mr. Mensura Malkića i upravnika mr. Dževada Pleha pregledao je radove na rekonstrukciji i adaptaciji internata Gazi Husrev-begove medrese.

Direktor hfz. mr. Mensur Malkić upoznao je Zamjenika reisu-l-uleme sa dinamikom izvedenih radova i pokazao mu prostorije internata koje su u završnoj fazi radova, te iskoristio priliku da najavi realizaciju treće faze rekonstrukcije i adaptacije zgrade muškog odjeljenja Medrese koja bi obuhvatila rekonstrukciju učionica i kabineta u školskom dijelu zgrade, a za čiju je realizaciju neophodna podrška i pomoć Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Na kraju su obišli i radove na popločavanju dvorišta.