Učenici Gazi Husrev-begove medrese učestvovali na 12. takmičenju u hifzu Kur'an-i Kerima u Bosni i Hercegovini

U subotu i nedjelju, 16. i 17. septembra, u Gazi Husrev-begovoj biblioteci u Sarajevu, održano je 12. takmičenje u hifzu Kur'an-i Kerima u Bosni i Hercegovini. Organizator takmičenja je bila Uprava za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u BiH, u saradnji sa Fondacijom „Hifz Časnog Kur'ana“ Sarajevo i Svjetskom organizacijom za hifz Kur'an-i kerima iz Džedde.

Riječi dobrodošlice prisutnima su uputili mr. Nusret Abdibegović, direktora Uprave za vjerske poslove Rijaseta, te dr. Džemal Musleh, direktor Fondacije „Hifz Časnog Kur'ana“ u Sarajevu.

Takmičenje se odvijalo u kategorijama:

I – hifz cijelog Kur'ana sa komentarom prvih pet džuzeva;

II – hifz 20 džuzeva;

III – hifz 10 džuzeva (ili 7 krugova); i

IV – hifz 5 džuzeva (ili 4 kruga) (starosti do 15 godina i da nisu hafizi).

Trideset pet takmičara nastupilo je pred Komisijom u sastavu:

1. kurra hafiz šejh Osman Sidiki,
  2. kurra hafiz dr. Dževad Šošić,
  3. mr. Mensur Malkić,
  4. Mirnes Spahić.

Naši učenici Ernad Kukuljac i Kerim Nuhanović takmičili su se u kategoriji 10 džuzova.

Prvo mjesto i sveukupni pobjednik 12. takmičenja u hifzu Kur'ani-i-kerima osvojio je hfz. Emir Sinanović iz BiH sa osvojenih 95,37 bodova i novčanom nagradom u iznosu od 3000 KM.

Na zatvaranju takmičenja prisutnima se obratio kurra hafiz šejh Osman Sidiki.