Vijesti i aktuelnosti

Direktor upriličio prijem za sportašice naše škole koje su osvojile drugo mjesto na III sportskim susretima učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U ponedjeljak 06. novembra 2017. godine direktor naše škole hfz. mr. Mensur Malkić sa pomoćnicima direktora Dževadom Plehom i Halimom Husićem, profesoricom sporta Džanitom Resić i odgajateljicom hfz. Lejlom Fulurija, upriličio je prijem i uručio nagrade sportašicama naše škole koje su ostvarile zapažene rezultate na III sportskim susretima učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini koji su održani od 28. do 29. oktobra 2017. godine Karađoz-begovoj medresi u Mosrtaru, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta.

Učenice naše škole, članice sportske sekcije osvojile su: prvo mjesto u stonom tenisu, Emina Sikira; drugo mjesto u odbojci  osvojila je ekipa u sastavu: Esma Pleh, Nermana Đakovac, Amila Vesnić, Mubina Mešanović, Amera Kurtovć, Halima Alibegović, Nermina Husović, Sara Duvnjak, Emina Sulejmani, Adna Pašalić, Emina Rahmanović, Medina Muminović i Merjem Duvnjak; dok je Hana Muratović osvojila 4. mjesto u šahu. U ukupnom plasmanu ekipa učenica Gazi Husrev-begove medrese zauzela je drugo mjesto

Direktor Malkić je čestitao profesoricama i učenicima na postignutim rezultatima i zaželio im još veći uspjeh.