Gazi Husrev-begova medresa u Goraždu

U prisustvu brojnih vjernika i vjernica, u petak, 1. decembra 2017. godine, nakon jacija-namaza, članovi horske i recitatorske sekcije Gazi Husrev-begove medrese, izveli su prigodan mevludski program u Kajseriji džamiji u Goraždu upriličen povodom 12. rebiʽu-l-evvela – dana rođenja posljednjeg Allahovog, dž.š., vjerovjesnika i poslanika Muhammeda, a.s.

Program sa učenicima i učenicama su pripremili voditelji sekcija, profesor hfz. Omer Zulić i profesorica Maida Ćerimović.

Na početku programa prisutnim se obratio Remzija ef. Pitić, muftija goraždanski, a vazu-nasihat kazivao je hfz. mr. Mensur ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese.

Programu je prisustvovao i mr. Muharem ef. Omerdić, dugogodišnji rukovodilac Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta Islamske zajednice, profesor Gazi Husrev-begove medrese i Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu.