Amina Bećar, učenica Gazi Husrev-begove medrese, osvojila treće mjesto na literarnom konkursu „Bosna i Soča“

U srijedu, 05. decembra  2017. godine, u prostorijama Bošnjačkog instituta upriličena je svečanost povodom proglašenja pobjednika literarnog konkursa “Bosna i Soča”. Naša učenica, Amina Bećar (IIIc) je osvojila 3. mjesto.

Konkurs je raspisala Islamska zajednica Slovenije za srednjoškolce u Bosni i Hercegovini i Sloveniji, pod potkroviteljstvom Prve bošnjačke gimnazije, a povodom obilježavanja jubilarne stote godišnjice od izgradnje džamije u selu Log pod Mangartom u mjestu Bovec koju su izgradili bošnjački vojnici u vrijeme 1. svjetskog rata kao pripadnici austro-ugarske vojske. Cilj konkursa je bio da što više srednjoškolaca pročita knjigu “Bosna i Soča” autorice Valerije Skrinjar-Tvrz. Manifestaciji su, pored brojnih zvanica, prisustvovali Husein ef. Smajić, zamjenik reisu-l-uleme, prof. dr. Nedžad ef. Grabus, muftija slovenački, dr. Ferid ef. Dautović, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo, književnik Hadžem Hajdarević, kao i autorica samog romana.

Čestitamo našoj Amini i njenoj mentorici Maidi Ćerimović, profesorici bosanskog jezika i književnosti.