Ekipa JU Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu pobjednik prvog takmičenja iz Historije/Povijesti islama za učenike 2. razreda srednjoškolskih ustanova IZ u BiH

U ponedjeljak, 16. aprila 2018. godine, u Behram-begovoj medresi u Tuzli održano je prvo takmičenje iz nastavnih predmeta Historija/Povijest islama za učenike drugih razreda srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Takmičenje je organizovala Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Ekipa JU Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu osvojila je prvo mjesto, a u pojedinačnoj konkurenciji učenik Ferhat Meša (IIa) zauzeo je drugo mjesto. Pobjedničku ekipu škole činili su: Lamija Nezirović (IIc), Ferhat Meša (IIa) i Fetah Ramić (IIb).

Profesori koji su pripremali takmičarski tim su: Selma Ćerimagić, Hajrudin Mešić i Mensur Kerla.

Ovom prilikom zahvaljujemo se menadžmentu škole na podršci, te domaćinima takmičenja na gostoprimstvu.