Učenici JU Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu na manifestaciji “Otvoreni dani fizike”

Foto: Sinan Huskić

U petak, 4. maja 2018. godine, grupa učenica i učenika JU Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu sa profesoricom fizike Elmom Macić posjetili su manifestaciju “Otvoreni dani fizike” na Odsjeku za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu.

Manifestacija je namijenjena zainteresovanirn učenicima osnovnih i srednjih škola i ima za cilj da kroz interesantne eksperimente prezentira Katedru za Opštu fiziku, Katedru za atomsku, molekularnu i optičku fiziku, Katedru za fiziku kondenzovane materije. Tokom posjete naši učenici su obišli laboratorije na Odsjeku za fiziku i prisustvovali izvodenju eksperimenata.

U razgovoru sa profesorima, asistentima i studentima Odsjeka, imali su priliku da dobiju informacije o vrstama i načinu studiranja na Odsjeku za fiziku.