Promocija JU Gazi Husrev-begove medrese u Kaknju

Foto: Muhammed Talić

U četvrtak, 10. maja 2018. godine, održana je promocija Gazi Husrev – begove medrese u Osnovnoj školi „Hamdija Kreševljaković“ u Kaknju. Našu školu su predstavljali profesor Almin Mahmutović i učenici Talić Muhamed i Vehab Muhamed.

Promociji su prisustvovali učenici završnih razreda ove škole. Naši promotori su učenicima govorili o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka. Osnovna škola „Hamdija Kreševljaković“ u Kaknju, je škola iz koje je mnogo odličnih učenika nastavilo školovanje u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Zahvaljujemo se našim domaćinima, direktorici škole Nedžmi Buzi, pomoćnici direktorice Elviri Haračić, nastavniku vjeronauke Hamdi Taliću, na izuzetnom gostoprimstvu, iskazanom tokom naše posjete ovoj školi. Posebno se zahvaljujemo Sulejmanu-ef. Čelikoviću, glavnom imamu Medžlisa IZ Kakanj, na pruženoj podršci i ostvarenoj saradnji.