Promocija JU Gazi Husrev-begove medrese u Fojnici

U petak, 11. maja 2018. godine, upriličena je posjeta i promocija JU Gazi Husrev-begove medrese u Osnovnoj školi “Muhsin Rizvić” u Fojnici.

Učešće u promociji JU Gazi Husrev-begove medrese imali su Meša Ferhat (IIa), Sumejja Mehić (IId) i Emina Hurem (IId), a oni su bili u pratnji profesora Muhameda Mehanovića.

Ovom prilikom prof. Mahanović govorio je o historijatu Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu, podsjetio je prisutne na najvažnije poruke Gazi Husrev-begove vakufname za medresu, a govora je bilo i o stručnom osoblju, muderrisima, profesorima i osoblju koje se brine za kvalitetan odgojno-obrazovni proces. Učenici medrese govorili su o obrazovnim područjima koji se izučavaju u Gazi Husrev-begovoj medresi i mogućnostima koje su pružene svršenicima medrese u kontekstu nastavka školovanja nakon medrese. Učenicima spomenute osnovne škole prikazan je i promotivni video o Gazi Husrev-begovoj medresi.

Zahvaljujemo upravi i nastavnom osoblju Osnovne škole “Muhsin Rizvić” na izuzetnom gostoprimstvu u srdačnoj saradnji.