Promocija medrese u Tešnju

U utorak, 29. maja 2018. godine, održana je promocija Gazi Husrev-begove medrese u četiri osnovne škole u Tešanju od strane profesora Vedada Jupića i učenika prvog razreda: Sejdić Adnana, Muminović Sumeje i Hasak Lejle. Škole koje su posjetili su: “Huso Hodzić”, “Džemal Bijedić”, “1. Mart” i “9. Septembar”.

Promociji su prisustvovali učenici devetih razreda navedenih škola. Naši promotori su učenicima govorili o historijatu medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima,uspjesima koje naši učenici ostvaruju i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka. Ulažemo nade u ove učenike da svoje školovanje nastave u medresi. Također, posebna zahvala za gostoprimstvo u ovaj grad pripada našem domaćinu, sekretaru MIZ-a Tešanj, Rašidu Orloviću.