Učenici trećih razreda Gazi Husrev-begove medrese na izletu

Foto i tekst: Sinan Huskić

U subotu, 07.10.2018. godine, realiziran je izlet za treće razrede Gazi Husrev-begove medrese pod vodstvom profesora na relaciji Lukavac-Tuzla-Gradačac. Tom prilikom učenici su posjetili kulturno-historiske i druge lokalitete.

Učenici su krenulu iz Sarajeva u 7:00 sati, a oko 9:30 su došli u Lukavac gdje su uz predivan ambijent  na jezeru Modrac proveli neko vrijeme. Nakon Lukavca učenici su se uputili ka Tuzli gdje je upriličen obilazak grada i nekih njegovih simbola kao što je spomenik Tvrtku I Kotromaniću, tuzlanska Kapija, medresa i drugi.

Nakon Tuzle učenici su krenuli u Gradačac gdje su posjetili tvrđavu Huseina-kapetana Gradaščevića i upoznali se sa kulturno-historiskom baštinom Bosne i Hercegovine. Na kraju dana učenici su se uputili nazad ka Sarajevu gdje su došli oko 19:30 sati.

Ovom prilikom zahvaljujemo se Upravi škole koja je omogućila izlet i profesorima koji su ga realizirali.