Drugo mjesto na Takmičenju iz bosanskoga jezika i književnosti za učenike četvrtog razreda srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH

U ponedjeljak, 05. novembra, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, održano je XII po redu takmičenje iz bosanskoga jezika i književnosti za učenike četvrtog razreda srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH.

Domaćin takmičenja bila je Medresa “Džemaludin Čaušević” u Cazinu. Na takmičenju su učestvovale medrese iz Bosne i Hercegovine i Medresa “Mehmed Fatih” iz Podgorice. Ekipa Gazi Husrev-begove medrese, koju su činile hfz. Amina Išerić, Mubina Suljić i Umihana Šošić, osvojila je drugo mjesto. Treće mjesto zauzela je Medresa “Osman-ef. Redžović” iz Visokog, a prvo mjesto pripalo je domaćinu takmičenja.

Svim učesnicima i njihovim profesorima upućujemo iskrene čestitke.