Članovi Literarno-recitatorske sekcije Gazi Husrev-begove medrese učestvovali u programu Centralne svečanosti u povodu obilježavanja Dana nezavisnosti BiH

U utorak, 26. februara 2019. godine, u povodu obilježavanja Dana nezavisnosti BiH, u organizaciji Udruženja i Stručnog  aktiva nastavnika i profesora historije Kantona Sarajevo, održan je prigodan program u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Općine Novo Sarajevo.

U programu su učestvovali učenici iz više sarajevskih osnovnih i srednjih škola.  Učešće u ovom programu uzeli su i članovi Literarno-recitatorske sekcije Gazi Husrev-begove medrese Amina Kahriman, učenica IVd razreda, koja je bila voditeljica programa te Hamza Sušić, učenik IVa razreda, sa monodramom Kako, bolan, nema Bosne?!

Voditelji aktivnosti bili su profesori: Selma Ćerimagić, Hajrudin Mešić i Maida Ćerimović.