Promocija Medrese u Maglaju

U utorak, 16. aprila 2019. godine, održana je promocija Gazi Husrev-begove medrese u tri osnovne škole u Maglaju: O.Š.  ”Maglaj”,  Prva osnovna škola „Maglaj“ i O.Š.  ”Novi Šeher“. Učešće u promociji su imale učenice Ajna Kepić i Medina Zubača, te profesorica: hfz. Lejla Fulurija i Maida Vuković.

Promociji su prisustvovali učenici završnih razreda ovih škola. Profesorice i učenice su prikazale promotivni film o Gazi Husrev-begovoj medresi, a nakon toga su govorile o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka.

Zahvaljujemo se našim domaćinima, upravama i nastavnom osoblju osnovnih škola O.Š. ”Maglaj, PRVA OSNOVNA ŠKOLA MAGLAJ i O.Š. ”NOVI ŠEHER na izuzetnom gostiprimstvu,  a posebno  Nevres-ef. Hodžiću, glavnom imamu  Medžlisa Islamske zajednice Maglaj i sekretaru Eldisu Kusuru na pruženoj podršci i ostvarenoj saradnji.