Vijesti i aktuelnosti

Promocija Medrese u Varešu

U srijedu, 17. aprila 2019. godine, upriličena je posjeta i promocija Gazi Husrev-begove medrese u dvije osnovne škole u Varešu.

Učešće u promociji imali su učenik drugog razreda: Bilal Mešić i prošlogodišnji svršenik naše škole Alija Zubača. U pratnji učenika bio je profesor hfz. Nedžad Ćeman, te glavni imam Medžlisa IZ Vareš Ramiz ef. Zubača i sekretar istog medžlisa Almir ef. Mešić.

Naši promotori su učenicima govorili o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju u raznim oblastima i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka.

Ovim putem želimo se toplo zahvaliti na gostoprimstvu direktoru O.Š. “Vareš Majdan” Nehrudinu Muftiću i direktoru O.Š. “Vareš” Murisu Pariću.

Posebno se zahvaljujemo rukovodstvu Medžlisa IZ Vareš na pruženoj podršci i ostvarenoj saradnji.