Gazi Husrev-begova medresa učestvovala na XXI sportskim susretima učenika srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U periodu od 12. do 13. oktobra 2019. godine u Travniku održani su XXI sportski susreti srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Ove godine domaćin je bila Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku, a organizator Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta islamske zajednice u BiH.

Učešće na takmičenju uzele su: Gazi Husrev-begova medresa – Sarajevo, Behram-begova medresa – Tuzla, Medresa “Osman ef. Redžović” – Visoko,  Elči Ibrahim-pašina medresa – Travnik, Medresa “Džemaludin Čaušević” – Cazin, Karađoz-begova medresa – Mostar, Gazi Isa-begova medresa – Novi Pazar, te Prva bošnjačka gimnazija – Sarajevo.

Ekipu Gazi Husrev-begove medrese činili su: Faruk Kućanović, Nezir Aletić, Narcis Operta, Muamer Solo, Abdulah Ait Idir, Harun Meša, Ibrahim Hrnjić, Ramiz Lendo, Bilal Mešić, Abdullah Hrustić, Mustafa Prasko, Alden Sivčević, Ibrahim Hrnjičević, Osman Čorbić, Ismail Mehić, Omer Sinanović, Harun Mešanović i Bilal Hamidović.

Učenici Gazi Husrev-begove medrese su se takmičili u futsalu, košarci, atletici, šahu i stonom tenisu. Nakon dvodnevnog takmičenja koje je proteklo u sportskom duhu i borbenosti osvojili su: drugo mjesto u štafeti 4x100m (Abdulah Ait Idir, Osman Čorbić, Ismail Mehić i Bilal Hamidović), treće mjesto u skoku udalj i bacanju kugle (Čorbić Osman), treće mjesto u stonom tenisu (Harun Mešanović).

Čestitamo prof. Omeru Derviševiću, odgajatelju Merzuku Đulanu i momcima koji su sačinjavali reprezentaciju i na dostojanstven način predstavili našu školu.

Zahvaljujemo se Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta islamske zajednice u BiH na dobroj organizaciji Sportskih susreta, a domaćinima Elči Ibrahim-pašinoj medresi na gostoprimstvu.