Učenici Gazi Husrev-begove medrese zastupljeni u Zborniku radova Matice Hrvatske

U okviru manifestacije Dani Matice Hrvatske u Sarajevu, koja se tradicionalno održava više decenija unazad, učešće su uzeli i učenici Gazi Husrev-begove medrese. U sadržajima upričenim od 7. do. 28. novembra 2019. godine, predstavljen je Zbornik proznih i poetskih radova sarajevskih srednjoškolaca.

U četvrtak, 21.11.2019. godine, u kino-sali općine Novi Grad, u prisustvu predstavnika sarajevskih srednjih škola, predstavljen je Zbornik radova.

Među poetskim i proznim radova sarajevskih srednjih škola predstavljeni su tekstovi četiriju učenica Gazi Husrev-begove medrese.

Halima Delibašić učenica IIIc razreda, zastupljena je sa četiri pjesme Djevojka plavih očiju, Prognoza emocija, Fotografija i Sanjar te pripovijetkom Pismo odbjeglim drugovima. Adni Lukač učenici IIIc razreda printana je pripovijetka Izgubljen u vremenu. Dvije učenice zastupljene su sa esejima; Amina Omerbašić IIIc sa radom Kranjčevićev doprinos razvoju književnosti u Bosni i Hercegovini i Elma Mušinović IIIb sa tekstom Uticaj hrvatskog realizma na bošnjačku književnost.

Čestitamo našim učenicama sa željom da se realiziraju u oblastima za koje posjeduju nesumnjiv talenat.