Dan maternjeg jezika obilježen u Gazi Husrev-begovoj medresi

Dan maternjeg jezika obilježen je i u Gazi Husrev-begovoj medresi. Učenice Ic, Id i IVc razreda su na času bosanskog jezika prigodnim prezentacijama i kvizom znanja podsjetile na značaj poznavanja i čuvanja vlastitog jezika.

U vremenu kada se bosanski jezik dovodi pod znak pitanja, davati sopstveni doprinos njegovom značaju obaveza je.

UNESCO je 1999. godine proglasio 21. februar kao Dan maternjeg jezika. To je dan promoviranja jezičke i kulturne raznolikosti u cijelom svijetu. Važno ga je obilježavati i tako podsjećati na bogato jezičko blago vlastitog naroda, ali i cijelog svijeta.Ovaj dan je bitan i kao podsjetnik na pravo izražavanja i obrazovanja na maternjem jeziku.

Geplaatst door Gazi Husrev-begova medresa op Vrijdag 21 februari 2020