Na Ahiret preselio Mensur Brdar, nekadašnji odgajatelj u Gazi Husrev-begovoj medresi

U utorak, 21. jula 2020. godine, nakon kratke i teže bolesti, na Ahiret je u 61. godni života preselio MENSUR (Adil) BRDAR, nekadašnji odgajatelj u Gazi Husrev-begovoj medresi u Sarajevu.

Ostaće upamćen kao voditelj hora Gazi Husrev-begove medrese iz vremena njegovih najvećih uspjeha i prvih javnih nastupa u sarajevskoj dvorani Zetra i na zeničkom Bilinom polju.

Nakon Gazi Husrev-begove medrese, završio je Islamski teološki fakultet (danas Fakultet islamskih nauka) u Sarajevu.

Bio je član Redakcije Islamskih informativnih novina (IIN) “Preporod”.

Neposredni je sudionik demokratskih procesa i promjena na početku 90-ih godina u našoj zemlji. Bio je jedan je od osnivača “Muslimanskog glasa”, kasnije “Liljana”, kojem je dugo bio direktor.

Iza Mensur-ef. Brdara ostali su supruga, sin i kćerka.

Dženaza Mensuru Brdaru biće klanjana u četvrtak, 23. jula 2020. godine u 13.30 sati na mezarju Nišan – Jarčedoli u Sarajevu.

Molimo Uzvišenog Allaha da Mensuru Brdaru podari džennet, a njegovoj porodici sabur.

“Mi smo Allahovi i mi ćemo se Njemu vratiti!”