Uputstvo o realizaciji odgojno-obrazovnog rada u Gazi Husrev-begovoj medresi u periodu od 23. oktobra 2020. godine

Foto: Ilustracija

U skladu sa Naredbom Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo od 21.10.2020. godine, zbog značajnog povećanja broja zaraženih koronavirusom u Kantonu Sarajevo, od petka, 23. oktobra ove godine, u svim srednjim školama Kantona Sarajevo realizirat će se isključivo online nastava.

S tim u vezi, učenici i učenice Gazi Husrev-begove medrese koji su za vrijeme nastave boravili u internatu (od 12. oktobra) obavezni su u četvrtak, 22.10.2020. godine, poslije nastave, napustiti internat i otići kućama.

Od petka, 23.10.2020. godine svi učenici I-IV razreda Gazi Husrev-begove medrese će nastavu pratiti putem online platforme, dok Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS ne donese drugačiji odluku.

Sarajevo, 22. oktobar 2020. godine

dr. hfz. Mensur MALKIĆ, direktor