Hamza Ćelović položio hifz

U utorak, 02. februara 2021. godine u Sarajevu, pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, uspješno je položio hifz Hamza Ćelović učenik četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Hamza Ćelović položio hifz

Hamza Ćelović, sin Arifa i Sahibe, rođen je u Sarajevu 13. februara 2002. godine. Osnovnu školu završio je u Sarajevu, a potom upisao Gazi Husrev-begovu medresu školske 2017/2018. godine. Tokom školovanja u Medresi ostvario je odličan uspjeh i primjerno vladanje. Hifz je učio pred muhaffizom mr. hafizom Abdussamed-ef. Podojkom, imamom džemata Bačićko Polje na Stupu. Polaganje hifza je trajalo od 19. januara do 02. februara 2021. godine pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini u sastavu: dr. kurra hafiz Dževad Šošić, mr. hafiz Abdul Aziz Drkić, dr. hafiz Dževad Hrvačić i dr. hafiz Muhamed Čajlaković.

Čestitamo mladom hafizu Hamzi, njegovoj porodici, muhaffizu i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.