Predsjedavajući Općinskog vijeća ugostio direktora Malkića: Rješavanje problema prostora ženske medrese je obostrani interes

Predsjedavajući Općinskog vijeća Sejad Đozo ugostio je danas direktora Gazi Husrev-begove medrese Mensura Malkića.

Tokom sastanka razgovarano je o saradnji Općine Centar sa ovom jedinom školom u Bosni i Hercegovini, koja kontinuirano radi skoro pet stoljeća. Gazi Husrev-begovu medresu čine dvije zgrade, muška i ženska medresa sa potrebnim učionicama i kabinetima, kao i prostorom za stanovanje učenika i učenica.

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini putem Medžlisa IZ u Sarajevu obratila se Općini Centar sa zahtjevom za zamjenu nekretnina u cilju rješavanja imovinsko-pravnih odnosa za objekat u kojem je smještena ženska medresa sa upisanim pravom vlasništva u korist Općine Centar.

Predsjedavajući Đozo je iskazao opredjeljenje da se ubrzano radi na rješavanju imovinsko-pravnih odnosa u ovom predmetu.

“Vjerujem da će naša buduća saradnja biti na zavidnom nivou. Moja vrata su uvijek otvorena i spremni smo rješavati probleme, ali i dodatno unapređivati našu saradnju. Vjerujem kako ćemo zajedničkim naporima uskoro riješiti i ovo otvoreno pitanje na naše obostrano zadovoljstvo”, kazao je Đozo.

Direktor Malkić se zahvalio na gostoprimstvu, te izrazio nadu da će zahtjev za zamjenu nekretnina dobiti podršku Općinskog vijeća i Općine Centar.

Tekst i fotografije: centar.ba