Novi hafiz Sulejman ef. Hašić – svršenik Gazi Husrev-begove medrese

Sulejman-ef. Hašić, svršenik Gazi Husrev-begove medrese, položio hifz

U srijedu, 24. marta 2021. godine, u Sarajevu pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u sastavu: hfz. Ismet-ef. Spahić, predsjednik, doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, hfz. Haso-ef. Popara i mr. hfz. Salih-ef. Halilović, uspješno je položio hifz Sulejman-ef. Hašić i time stekao časno zvanje hafizu-l-Kurʼani-l-kerim. Ispit je trajao od 10. do 24. marta 2021. godine u prostorijama Gazi Husrev-begovog mekteba. Muhaffiz novom hafizu Sulejman-ef. bio je prof. dr. hfz. Rifet-ef. Šahinović.

Hafiz Sulejman ef. Hašić, otac hafiza Sabahudina i hafiza Ahmeda, svršenik je Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu i diplomant Islamskog pedagoškog fakulteta u Bihaću a imam je najstarijeg džemata u Krajini, džemata Stijena.

Čestitamo hafizu Sulejman-ef. Hašiću, njegovoj porodici i muhaffizu.

Fotografija: Islamski pedagoški fakultetu Bihaću