Proučena hafiska dova Hamzi Ćeloviću

U subotu,12. juna 2021. godine, u džamiji Omer Hattab na Stupu, proučena je hafiska dova mladom hafizu Hamzi Ćeloviću, ovogodišnjem svršeniku Gazi Husrev-begove medrese.

Proučena hafiska dova Hamzi Ćeloviću

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo u saradnji sa Gazi Husrev-begovom medresom. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine, prijatelja i džematlija prisustvovali: izaslanik reisu-l-uleme dr. hfz. Abdul-Aziz-ef. Drkić, glavni imam Medžlisa islamske zajednice Sarajevo dr. Abdulgafar-ef. Velić, muhaffiz mr. hafiz Abdussamed-ef. Podojak i razrednik hfz. Mensud-ef. Đulović. Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučio hafiz Hamza, hafisku dovu je proučio njegov muhaffiz Abdussamed-ef. Podojak.

Proučena hafiska dova Hamzi Ćeloviću

Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik reisu-l-uleme dr. hfz. Abdul-Aziz ef. Drkić koji je prenio selame i čestitke Reisu-l-uleme, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hafizu Hamzi Ćeloviću.

Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese uručio mu je njegov razrednik hfz. Mensud-ef. Đulović, profesor kiraeta u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Proučena hafiska dova Hamzi Ćeloviću

Hfz. Hamza je ovogodisnji svršenik Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu. Sin Arifa i Sahibe, rođen je 13.2.2002. u Sarajevu. Završio je Prvu osnovnu školu na Ilidži kao odličan učenik. Mekteb je pohađao u džematu Bačićko polje kod Resul-ef. Alića i Mubin-ef. Neimarlije. Kao učenik osnovne škole učestvovao je na mektebskim takmičenjima iz kiraeta. Od malih nogu gajio je ljubav prema Kur'anu i hifzu Kur'ana što je krunisao ovom hafiskom dovom. Gazi Husrev-begovu medresu je završio u ovoj školskoj godini sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem.

Proučena hafiska dova Hamzi Ćeloviću

Hifz je položio 2. februara 2021. godine pred komisijom Rijaseta IZ-e u BiH u sastavu: kurra hafiz dr. Dževad-ef. Šošić, hafiz dr. Đevad-ef. Hrvačić, hafiz dr. Muhamed-ef. Čajlaković i hafiz dr. Abdul-Aziz-ef. Drkić. Njegov muhaffiz je mr. hafiz Abdussamed-ef. Podojak, imam u džematu Bačićko polje na Stupu, a Hamza je njegov prvi kandidat kojeg je izveo do titule hafiza Časnog Kur'ana.

Proučena hafiska dova Hamzi Ćeloviću

Hafiz Hamza planira nastaviti obrazovanje na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.

Želimo mu puno uspjeha u godinama koje su pred njim.