Proučena hafiska dova Zerisi Pleh

U nedjelju, 13. juna 2021. godine, u Gazi Husrev-begovoj džamiji, proučena je hafiska dova mladoj hafizi Zerisi Pleh, učenici drugog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo u saradnji sa Gazi Husrev-begovom medresom. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine, prijatelja i džematlija prisustvovali: doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, izaslanik reisu-l-uleme, mr. Malik-ef. Šljivo, ispred Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo, dr. Ahmed-ef. Purdić, ispred sarajevskog muftijstva, muhaffiz hfz. Mensud-ef. Đulović i razrednica hfz. Senaida Gerin. Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučila hafiza Zerisa, hafisku dovu je proučio njen muhaffiz hfz. Mensud-ef. Đulović. Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik reisu-l-uleme doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić koji je prenio selame i čestitke reisu-l-uleme dr. Husein-ef. Kavazovića, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hafizi Zerisi. Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese uručila joj je razrednica hfz. Senaida Gerin, profesorica arapskog jezika u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Proučena hafiska dova Zerisi Pleh

Hafiza Zerisa Pleh, kći Amela i Saime iz Sarajeva, rođena je u Sarajevu 30. septembra 2004. godine. Osnovnu školu „Aneks“ završila je u Sarajevu, a Gazi Husrev-begovu medresu upisala je školske 2019/2020. godine. Prvi razred Medrese završila je odličnim uspjehom sa prosječnom ocjenom 5,00 i primjernim vladanjem. Hifz je učila pred muhaffizom hfz. Mensud-ef. Đulovićem, profesorom kiraeta u Gazi Husrev-begovoj medresi. Polaganje hifza je trajalo od 05. do 20. januara 2021. godine pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Njena dvije godine starija sestra Dženisa, ovogodišnja svršenica Gazi Husrev-begove medrese, je također hafiza.

Čestitamo hafizi Zerisi i njenoj porodici i želimo im još veći uspjeh.