Proučena hafiska dova Hamzi Attaru

U subotu, 19. juna 2021. godine, u džamiji džemata Donji Hadžići, proučena je hafiska dova mladom hafizu Hamzi Attaru, učeniku trećeg razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Proučena hafiska dova Hamzi Attaru

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo u saradnji sa Gazi Husrev-begovom medresom. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine, prijatelja i džematlija prisustvovali: izaslanik reisu-l-uleme, hafiz Haso-ef. Popara; izaslanik muftije sarajevskog i glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo, dr. Abdulgafar-ef. Velić; pomoćnik glavnog imama MIZ-e Sarajevo, Malik-ef. Šljivo; profesori Gazi Husrev-begove medrese; te brojni hafizi i imami. Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučio hafiz Hamza, hafisku dovu je proučio njegov muhaffiz dr. hfz. Kenan-ef. Musić.

Proučena hafiska dova Hamzi Attaru

Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik reisu-l-uleme hafiz Haso-ef. Popara koji je prenio selame i čestitke Reisu-l-uleme, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hafizu Hamzi Attaru.

Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese uručio mu je njegov razrednik hfz. Vedad Jupić, profesor matematike u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Proučena hafiska dova Hamzi Attaru

Hamza Attar rođen je u Sarajevu 27. decembra 2002. godine. Završio je Osnovnu školu “Hadžići” u Hadžićima, a Gazi Husrev-begovu medresu upisao je školske 2018/2019. godine. Prvi, drugi i treći razred završio je s odličnim uspjehom i primjernim vladanjem.

Proučena hafiska dova Hamzi Attaru

Hifz je učio pred muhaffizom dr. hfz. Kenan-ef. Musićem, a položio 26. maja 2021. godine pred komisijom Rijaseta IZ-e u BiH u sastavu: sastavu: hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; doc. dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član, hafiz Haso-ef. Popara, član, i hfz. mr. Salih-ef. Halilović, član.