Hor Gazi Husrev-begove medrese na Šehidskoj dovi u Žepi

U utorak, 27.7.2021. godine, u Žepi je obilježena 26. godišnjica pada ove zaštićene zone Ujedinjenih nacija. Program je započet intoniranjem himne Bosne i Hercegovine ispred spomen obilježja, i obilaskom Ratne spomen sobe Žepske brigade ARBIH.

Obilježavanju su prisustvovale zvanice iz javnog i društvenog života.

U džamiji „Mehmeda ef. Hajrića“, nakon podne-namaza,  prigodan program izveo je hor Gazi Husrev-begove medrese, a zikr su proučili derviši Hadži Sinanove tekije iz Sarajeva.

Hor Gazi Husrev-begove medrese na Šehidskoj dovi u Žepi

Učenici Medrese: hfz. Hamza Ćelović, Omer Sinanović, Ferzudin Zulić, Muhamed Hurem i Armin Arnautović proučili su suru Feth, nekoliko ilahija i dio mevluda.

Prisutnima se obratio Ahmed-ef. Purdić, sekretar Vijeća muftija i rukovodilac Službe za vjerske poslove i obrazovanje Muftijstva sarajevskog, a vaz je kazivao profesor Mustafa-ef. Spahić.

Hor Gazi Husrev-begove medrese na Šehidskoj dovi u Žepi

Na kraju programa Šehidsku dovu proučio je Refik-ef. Čaušević, rukovodilac Službe za vjerske poslove i obrazovanje Muftijstva goraždanskog.