Proučena hafiska dova hafizi Iman Silajdžić

Mudri Gazi Husrev-beg svoju Medresu utemeljio je 8. januara 1537. godine, i nakon 485 godina neprekinutog rada ove škole, u subotu, 8. januara 2022. godine, u Gazi Husrev-begovoj džamiji, proučena je hafiska dova mladoj hafizi Iman Silajdžić, učenici četvrtog razreda Medrese.

Proučena hafiska dova hafizi Iman Silajdžić

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo i Gazi Husrev-begova medresa. Na početku programa prisutnim se obratio mr. Malik-ef. Šljivo, izaslanik glavnog imama. Nakon učenja ašereta prisutnih hafiza i obraćanja prof. dr. Nedžad-ef. Grabusa, sarajevskog muftije, kratke sure proučila je nova hafiza Iman Silajdžić a hafisku dovu proučio je muhaffiz hfz. mr. Abdussamed-ef. Podojak. U svojstvu izaslanika reisu-l-uleme Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini dr. Husein-ef. Kavazovića, prisutnima se obratio doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese i uručio hafizi Iman diplomu i poklon Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Ispred Gazi Husrev-begove medrese poklon Hafizi uručio je prof. hfz. Omer-ef. Zulić.

Proučena hafiska dova hafizi Iman Silajdžić

Hafiza Iman Silajdžić, kćerka Fuada i Zahide, rođena je 03. januara 2003. godine u Sarajevu. Odličnim uspjehom završila je Osnovnu školu Čengić Vila 1 u Sarajevu, te upisuje Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu gdje nastavlja sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem. Aktivno je uključena u Mrežu mladih džemata Istiklal džamije. Već kroz mekteb hafiza Iman pokazuje ljubav prema Kurʼanu i učenju Kurʼana, što iskazuje kroz razna mektebska takmičenja na kojima ostvaruje zapažene rezultate. Njeni muallimi u mektebu Sulejman-ef. Kurtanović, dr. Abdulgafar-ef. Velić, mr. hfz. Abdussamed-ef. Podojak i mr. Ahmet-ef. Skopljak, dali su veliki doprinos na njenom putu odgoja i obrazovanja. U mektebu pravi svoje prve korake u hifzu Kurʼana Časnog, da bi kroz Medresu nastavila sa aktivnim memoriranjem Kurʼana, te u četvrtom razredu kruniše taj svoj put zvanjem hafize Kurʼana Časnog. Hafiza Iman Silajdžić je 27. decembra 2021. godine, u Sarajevu pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u sastavu: kurra hafiz dr. Dževad-ef. Šošić, hafiz dr. Đevad-ef. Hrvačić, hafiz dr. Muhamed-ef. Čajlaković i hafiz. dr. Abdul-Aziz Drkić, uspješno privela kraju polaganje hifza i tako ispunila uslove da bude promovirana u časno zvanje hafizatu-l-Kurʼani-l-kerim. Njen muhaffiz bio je hafiz mr. Abdussamed-ef. Podojak. Svoje školovanje hafiza Iman planira nastaviti na medicinskom ili stomatološkom fakultetu.

Proučena hafiska dova hafizi Iman Silajdžić

Čestitamo hafizi Iman, njenoj porodici, muhaffizu i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.

Allah mubarek olsun.