Amina Ahmić položila hifz

Pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini u srijedu posljednje ajete Kur'ana Časnog napamet je proučila Amina Ahmić i tako stekla časnu titulu hafize Kur'ana.

Komisija je bila u sastavu: kurra hafiz dr. Dževad Šošić, predsjednik, dr. hafiz Dževad Hrvačić, hafiz Muhamed Čajlaković i hafiz dr. Abdul-Aziz Drkić – članovi.

Aminin muhafiz bio je hafiz dr. Abdul-Aziz Drkić, a kako kaže ovaj dan za nju je od izuzetnog značaja.

– Sretna sam i zahvalna Dragom Bogu, te ovaj osjećaj je neopisiv. Posebno se želim zahvaliti mom muhafizu hafizu dr. Abdul-Azizu Drkiću koji me je vodio kroz proces učenja hifza – kazala je Ahmić.

Amina Ahmić rođena je 14. juna 1996. godine u Zavidovićima. Završila je Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu i diplomirala na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu gdje je trenutno u završnoj fazi master studija.

Njen stariji brat Haris je hafiz Kur'ana, te je Amina drugi hafiz u porodici Ahmić.

Izvor: Amina Svraka/Preporod.info