Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo

Učenici Gazi Husrev-begove medrese prisustvovali su Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo koji je, u srijedu, 25. maja 2022. godine, na platou ispred BBI centra, organizovalo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u saradnji sa Zajednicom srednjih škola.

Sajam je otvorila ministrica za odgoj i obrazovanje KS Naida Hota-Muminović, koja je ovim povodom kazala kako se na ovaj način predstavljaju 44 sarajevske srednje škole.

Cilj sajma je prezentiranje srednjih škola sa područja KS učenicima koji završavaju osnovnu školu, kako bi oni i njihovi roditelji bili upoznati sa zanimanjima za koja se mogu obrazovati, kao i mogućnostima daljnjeg školovanja i zapošljavanja.

Naši učenici su zainteresovane osnovce informisali o historijatu Gazi Husrev-begove medrese, obrazovnim područjima koja se izučavaju, internatskom životu, te mogućnostima za nastavak školovanja na bilo kojoj visokoškolskoj ustanovi nakon završetka Medrese.

U pratnji naših učenika bila je prof. Jasmina Šećerović-Botonjić, te profesori Muhamed Mehanović i Naser Mehmedović.