Direktor Crvenog polumjeseca UAE u BiH Mahmoud Y. Aly posjetio Gazi Husrev-begovu medresu

U četvrtak, 09. juna 2022. godine Gazi Husrev-begovu medresu posjetio je gospodin Mahmoud Y. Aly, generalni direktor Crvenog polumjeseca Ujedinjenih Arapskih Emirata u Bosni i Hercegovini. Gospodina Mahmouda primio je direktor Gazi Husrev-begove medrese dr. hfz. Mensur Malkić.

Tokom posjete razgovaralo se o mogućoj saradnji Gazi Husrev-begove medrese i Crvenog polumjeseca UAE u BiH.

Organizacija Crveni polumjesec iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) humanitarna je organizacija osnovana 1983. godine. Kada je počeo rat u BiH 1992. godine, Crveni polumjesec bio je među prvima koji je organizirao pomoć za stanovništvo BiH. Danas, Crveni polumjesec pruža različite vidove pomoći stanovništvu Bosne i Hercegovine, među kojima je i stipendiranje učenika i pomoć u infrastrukturnim projektima obrazovnih ustanova.