Delegacija organizacije „Arapski za sve“ iz Rijada – Kraljevina Saudijska Arabija u posjeti Gazi Husrev-begovoj medresi

U ponedjeljak, 15. augusta 2022. godine, Gazi Husrev-begovu medresu posjetila je delegacija organizacije „Arapski za sve“ iz Rijada – Kraljevina Saudijska Arabija u sastavu: dr. Halid Halif al-Šatiri, izvršni direktor, dr. Emin b. Buhayt al-Zahrani, kreator aplikacije „Allimni al-arabiyya“, dr. Fahd Muhammad al-Sadhan, menadžer za odnose s javnošću i dr. Abdurrahman b. Sad al-Sarami, naučni saradnik za podučavanje arapskom onih koji ne govore njime.

Goste iz Saudijske Arabije primio je Halim Husić, pomoćnik direktora za nastavu, sa profesoricama arapskog jezika Eminom Čuturić-Brkić i Hedijom Jusupović.

Posjeta je upriličena u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku u okviru saradnje sa Organizacijom El-Arebijjetu lil džemi'a iz Saudijske Arabije, specijaliziranom za programe podrške učenju i podučavanju arapskog jezika za osobe kojima on nije maternji govorni jezik.

Planom posjete predviđeno je da predstavnici ove organizacije, pored Gazi Husrev-begove medrese, posjete: Fakultet islamskih nauka u Sarajevu, Gazi Husrev-begovu biblioteku, Islamski pedagoški fakultet u Zenici i Elči Ibrahim-pašinu medresu u Travniku.